23 maja 2024

Wymiana opon z zimowych na letnie

Wymiana opon w zależności od pory roku jest jedną z tych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć jako właściciel samochodu, ale nie zawsze jest to priorytet. Wiele osób nie myśli o swoich oponach, chyba że mają z nimi problemy. Ale zmiana opon z zimowych na letnie jest ważna, aby Twój samochód jeździł płynnie i bezpiecznie.

 

W zimie będziesz chciał mieć oponę o dobrej trakcji, abyś mógł zatrzymać się w śliskich warunkach. Na przykład, jeśli pada śnieg i zbliżasz się do zatrzymanego samochodu, chcesz, aby opony miały przyczepność do drogi, abyś mógł zatrzymać się wystarczająco szybko.

 

Gdy wiosną temperatura wzrośnie, będziesz chciał mieć oponę o mniejszej przyczepności, ponieważ będzie ona mniej przylegać do drogi. Możesz mieć nawet problem z wydostaniem swojego samochodu z błotnistego podjazdu, jeśli ma on opony przeznaczone na zimę! Oprócz zmiany opon z zimowych na letnie, ważne jest także, aby zmieniać je co najmniej raz w roku (w przypadku opon całorocznych można to robić dłużej). Rotacja opon pomaga wyrównać ich zużycie, co pomoże zachować żywotność wszystkich czterech opon. Aby dowiedzieć się więcej odwiedź: onetrace.pl