23 maja 2024

Ubrania dla karmiących

Źródło: https://mamatu.pl/

Jakie ubrania dla mam karmiących warto mieć w szafie po porodzie?

Ubrania dla mam karmiących obejmują zarówno bieliznę, jak i odzież codzienną. Można skompletować z nich całą garderobę, z której nie trzeba rezygnować po skończeniu okresu laktacji. Wiele marek projektujących ubrania dla mam pokazuje, że przy odrobinie wysiłku można sprawnie połączyć modny wygląd odzieży z jej funkcjonalnością. Tak jest między innymi w przypadku Mamatu – dyskretne zamki na biuście nie zdradzają przeznaczenia ubrań, a ich wygląd wpisuje się w ponadczasowe trendy. Aby ułatwić przyszłym mamom wybór odzieży do karmienia, przygotowaliśmy zestawienie z polecanymi przez nas projektami. Które ubrania warto mieć pod ręką?

Koszulki i bluzki dla mam karmiących

Na pierwszy ogień idą koszulki i bluzki przystosowane do potrzeb mam karmiących. W odróżnieniu od klasycznych koszul z zakładkami lub głęboko wyciętymi dekoltami ubrania nie mają odkrywających ciała otworów. Mimo wszystko zapewniają łatwy dostęp do piersi na czas karmienia dziecka. Dzieje się tak dzięki dyskretnym zamkom, które wszyte są w okolicach biustu. Z zewnątrz wyglądają one jak zdobienie materiału – poziome przeszycie, które ma wzbogacić wygląd koszulki. Mamy mogą jednak je rozpiąć, zyskując szybki dostęp do piersi. Nie jest przy tym konieczne zdejmowanie bluzki, co jest wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza podczas przebywania w miejscach publicznych. Koszulki i bluzki dla mam są jednocześnie projektami wpisującymi się w trendy – poza odważnymi kolorami tkanin, posiadają modne obniżone rękawy, wycięcia na plecach czy krój oversize.

Sukienki, bluzy i bluzo-sukienki

Alternatywą dla koszulek i równie świetnym wyborem będą sukienki, bluzy i bluzo-sukienki. Warto mieć je w swojej szafie ze względu na kobiecy wygląd. Ubrania ładnie leżą na damskiej sylwetce, a wybrane z nich posiadają urocze falbany i modne kolory. Podobnie jak w przypadku bluzek i koszulek, tu także stosuje się specjalne rozwiązania dla mam karmiących. Zamki ułatwiające dostęp do biustu wszywane są poziomo wzdłuż piersi lub od szyi w dół. Tworzą tym samym oryginalną ozdobę ubrań, która nie zdradza swojego przeznaczenia. Do wyboru są klasyczne sukienki w wersji dla mam karmiących, projekty posiadające głęboki kaptur, bluzy z kieszeniami oraz pełne komplety dresów.