24 lipca 2024

Triglycerol

Źródło: https://qmeric.com/

Czym charakteryzuje się triglycerol?

Triglycerol jest substancją, która funkcjonuje również pod innymi nazwami. Określa się ją również jako polyglyceryl 3, triglycerine czy triglycerin. Jednym z produktów zawierających ten składnik jest POLIGLIQ-T 3, należący do serii POLIGLIQ-T naszej firmy QMERIC. Substancja przygotowana w naszych laboratoriach działa przede wszystkim jako środek konsystencjotwórczy oraz humektant, który wykazuje właściwości nawilżające. POLIGLIQ-T 3 oferujemy w formie roztworu wodnego, którego mieszanina zawiera izomery oligogliceroli w 60-65% i liczbie hydroksylowej od 1150 do 1300 mg/g.

Unikalne właściwości

POLIGLIQ-T 3 zawierający polyglyceryl 3 to degradowalny poliol, który powstał z myślą o zachowaniu rozwiązań bezpiecznych dla środowiska naturalnego oraz przy użyciu nowoczesnych metod. Oferowany przez nas produkt ma postać koncentratu, który jest łatwy w dozowaniu i szybko miesza się z wodą lub rozpuszczalnikami. Jego charakterystyczne właściwości sprawiają, że z powodzeniem działa jako związek powierzchniowo-czynny, emulgator oraz plastyfikator lub syntezowy prekursor tworzyw sztucznych. Zawartość związków cyklicznych jest niewielka, co pozytywnie wpływa na możliwości użytkowe produktu. POLIGLIQ-T 3 można mieszać z alkoholami C1-C3 i wodą w każdym stosunku. Nie bez znaczenia pozostaje pełna kompostowalność, a także optymalna stabilność chemiczna w szerokim zakresie pH. Środek ten zapewnia dobrą zwilżalność powierzchni i nie tworzy nadmiernej piany, niwelując przy tym ryzyko strącania osadów ze związkami jonowymi. Jego produkcja odbywa się bez wykorzystania substancji odzwierzęcych i toksycznych.

Kompleksowe możliwości wykorzystania

Oferowany przez nas produkt zawierający triglycerin można wykorzystać do otrzymywania koncentratów substancji działających powierzchniowo-czynnie. Doskonale sprawdza się jako plastyfikator sypkich mieszanek, stabilizator, emulgator czy komplekson aktywny substancji czynnej. POLIGLIQ-T 3 zawiera polyglyceryl 3 w formie, która idealnie sprawdza się w wielu branżach. Substancja ta z powodzeniem wykorzystywana jest w przemyśle chemicznym, np. na etapie wytwarzania emalii, silikonów, smarów, klejów, olejów i lakierów. Środek można zastosować też w branży nawozowej, np. do produkcji nawozów płynnych i koncentratów nawozowych. Triglycerin w takiej postaci spełnia ponadto potrzeby przemysłu materiałów polimerowych, np. jako substancja zabezpieczająca superabsorbenty polimerowe przed pyleniem czy ułatwiająca rozdzielanie form wtryskowych.