25 czerwca 2024

Napędy do bram Pruszków

Wybór napędu do bramy skrzydłowej, jak również wybór napędu do bramy przesuwnej są ważne, gdyż oddziałują na późniejsze wykorzystanie bramy. Odpowiednio dobrana automatyka oddziałuje również na zabezpieczenie normalnego korzystania spośród bramy i z nieruchomości. W związku z tymże, należałoby wiedzieć, czym się sugerować wybierając napęd do bramy rozsuwanej, natomiast na co przyciągać uwagę, jeśli dobieramy napędy do bram Pruszków?

Dopasuj napędy do bram Pruszków do ciężaru bramy

Za ciężkie uważa się bramy ważące ponad 800-900 kg (jedno ramię). Do takich bram zaleca się przede wszystkim napędy z silnikami napędzanymi prądem o natężeniu 230V, natomiast niekiedy te o natężeniu 24 V. 230 V mają niezwykle dużą siłę ciągu, natomiast to znaczy, iż nie będzie problemów z obsługą bramy choćby w ciężkich mroźnych warunkach. Charakteryzuje je również duża wytrzymałość na przeładowania, więc jeżeli brama jest metaliczna, z wielkimi dekoracyjnymi składnikami oraz okuciami czy pełna, to z pewnością napęd 230 V będzie doskonałym wyjściem. Dobry wybór napędu do ciężaru skrzydła jest zwłaszcza istotny w wypadku bram rozsuwanych.

Wszystko pod kontrolą, więc piloty do bram

Istotnym składnikiem są również piloty do bram. Wygoda ich stosowania jest nie do przesadzenia, szczególnie w mokre czy chłodne dni. Mnóstwo z obecnych systemów napędów do bram współpracujących z automatyką ma zdolność zarządzania za pomocą tabletu czy aplikacji przyłączonej w telefonie. Sprawne systemy są w stanie pamiętać o zamknięciu, występuje to po z góry zaplanowanym okresie. Innowacyjne piloty do bram zaopatrzone są w niezwykle silne przekaźniki, poprzez co ich obszar przeciągnął się choćby do 300 metrów.