23 maja 2024

Na czym polega depilacja grubym woskiem?

Istnieją trzy sposoby usuwania włosów z ciała: golenie, woskowanie i krem depilacyjny. Każdy z nich ma swój własny zestaw zalet i wad.

 

Czym jest depilacja woskiem? Woskowanie to metoda usuwania włosów, w której na skórę nakłada się lepką substancję, często będącą połączeniem wosku pszczelego i parafiny z innymi składnikami, takimi jak cukier lub cytryna. Wosk jest pozostawiony do stwardnienia, a następnie usuwany w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów poprzez odciągnięcie nad nim paska materiału. Długość włosów, które mogą być usunięte różni się – niektóre salony mogą wziąć bardzo krótkie (1/8″ lub mniej), ale grube włosy, podczas gdy inne nie mogą.

 

Depilacja woskiem trwa dłużej niż golenie – średnio około 3 tygodni dla większości osób. Zarówno w przypadku golenia, jak i woskowania, włosy odrastają wolniej, są grubsze i ciemniejsze niż przed ich usunięciem. Osoby ze skłonnością do wrastających włosków mogą zauważyć, że problem ten występuje częściej po depilacji woskiem.

Wszystkie trzy metody wymagają kilku przejść na każdym depilowanym obszarze – golenie może wymagać nawet 10 przejść, depilacja – 2 lub 3, a woskowanie – 1-3, w zależności od rodzaju skóry i ilości włosów. Więcej na upwoman.pl