10 grudnia 2024

Kolagen na cellulit

Źródło: https://www.tropokolagen.pl/

Jakie efekty zapewnia kolagen na cellulit?

Kolagen na cellulit zapewnia bardzo korzystne efekty, jednak warunkiem jest korzystanie z określonych wyrobów zawierających go w odpowiedniej formie. Jednymi z nich są wysokiej jakości preparaty, wykorzystywane podczas zabiegu mezoterapii, które między innymi znajdziesz w ofercie naszej firmy AMBRA Group. Za ich pomocą można zredukować cellulit powstały wskutek zaburzeń mikrokrążenia, prowadzących do rozrostu tkanki tłuszczowej oraz wywierania przez nią nacisku na okoliczną tkankę łączną. W efekcie tłuszcz zbija się w nieestetyczne grudki, na co wpływa też oddziaływanie estrogenów. Z zabiegów mezoterapii kolagenowej mogą korzystać wszystkie osoby dotknięte tym problemem. Cellulit występuje głównie u kobiet, niezależnie od masy ciała oraz wieku.

Poprawa wyglądu skóry

Utrata kolagenu przez organizm, bardzo negatywnie wpływa na procesy, które odpowiadają za wydalanie toksyn z organizmu. Powoduje to, że zaczynają się one odkładać w komórkach tłuszczowych, przez co widoczność cellulit jest coraz większa. Zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów kolagenowych, może jednak w znaczący sposób poprawić wygląd i kondycję skóry. Produkty tego typu uzupełniają przede wszystkim niedobory kolagenu, dzięki czemu pozytywnie wpływają na stan tkanek. Ich systematyczne wykorzystywanie w specjalistycznych zabiegach wzmacnia jednocześnie ściany naczyń krwionośnych, dzięki czemu pobudza krew do sprawniejszego krążenia. Organizm staje się lepiej dotleniony, a w tkance tłuszczowej przestają się gromadzić toksyny. Preparaty kolagenowe nie tylko redukują pomarańczową skórkę, ale też przeciwdziałają jej powstawaniu.

Niekorzystnych zmiany

W przebiegu cellulitu dochodzi do zmian w obrębie zarówno tkanki tłuszczowej, jak i włosowatych naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Cellulit to niezapalny stan degeneracyjny, który wywołuje zmiany również w tkance podskórnej. W efekcie powstają nieregularności na powierzchni skóry, mające początkowo postać obrzęku. Pod wpływem utraty sprawności metabolizmu i osłabienia krążenia dochodzi do powstawania zmian wtórnych. Z reguły mają formę zwłóknień, które następnie ewoluują w guzki i stwardnienia włókien tkanki łącznej. Komórki tłuszczowe ulegają rozrostowi, co obniża elastyczność przegród tkanki łącznej włóknistej. Ich usztywnienie i zwiotczenie dodatkowo zwiększa widoczność nierówności na powierzchni skóry. Ucisk na występujące w tym obszarze naczynia włosowate i limfatyczne, osłabia zaopatrzenie w tlen, a także przyczynia się do zatrzymywania wody, utrudnienia wymiany metabolitów oraz intoksykacji tkanki. Wszystkie te zmiany można jednak złagodzić, wybierając właściwy preparat kolagenowy.