23 maja 2024

Jakie są podstawowe zasady w aranżacji pokojów dziecięcych?

Aranżacje pokoju dziecięcego wbrew pozorom nie są takim łatwym zadaniem. Bez względu na to, jaki temat/motyw przewodni pokoju wybierze nasze dziecko, istnieją pewnego rodzaju zasady organizacji wnętrza, których po prostu powinniśmy się trzymać. O czym musimy pamiętać, gdy czekają nas aranżacje pokoju dziecięcego?

Na pewno musimy pokój podzielić sobie na poszczególne strefy. Pierwsza strefa to strefa wypoczynku. W niej powinno się znajdować możliwie najbardziej wygodne łóżko oraz ewentualnie fotel. Strefa druga to strefa zabawy. W praktyce wystarczy, że to będzie jakiś miękki dywan, aby nasze dziecko nie musiało przesiadywać na zimnej podłodze, jak i także kosz z ulubionymi zabawkami. Mamy jeszcze strefę trzecią. Co to takiego? Jest to wygodne oraz ergonomiczne miejsce do nauki. Musi być wyposażone w biurko z bardzo wygodnym fotelem. Najlepiej, aby znajdowało się blisko okna, gdzie mamy do czynienia z naturalnym oświetleniem.

O czym jeszcze dodatkowo musimy pamiętać oraz na co należy zwrócić uwagę? Na pewno poszczególne meble muszą być stricte dostosowane do wzrostu dziecka. Najlepiej jeśli wybierzemy takie, których wysokość możemy regulować. Wiadomo przecież, że nasze dzieciaki szybko rosną i wręcz wystrzelają w górę. Poza tym na pewno warto urządzić tak pokój, aby można go było w sposób swobodny przemeblować. Upodobania oraz potrzeby dziecka zmieniają się dynamicznie razem z wiekiem dziecka. Jest to dla nas niesamowicie ważne. Nikt nie chce co kilak miesięcy kupować nowych mebli, prawda?