23 maja 2024

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka na placu zabaw?

To taka ulga widzieć swoje dziecko bawiące się na placu zabaw, ale pozornie nieszkodliwe wyposażenie placu zabaw może w rzeczywistości stanowić pewne ryzyko dla Twoich dzieci. Oto kilka wskazówek, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły:

 

  1. Kiedy zostawiasz swoje dziecko pod opieką kogoś innego, czy to opiekunki do dziecka, czy innego rodzica, upewnij się, że wiedzą, gdzie idziesz i kiedy wrócisz. Pomoże to wyeliminować wszelkie niepokoje, jakie mogą mieć w związku z tym, gdzie poszłaś i kiedy wrócisz. W razie nagłego wypadku będą wiedzieli, z kim się natychmiast skontaktować.

 

  1. Bądź świadomy dzieci innych osób, które również korzystają z tego samego sprzętu co Twoje dzieci. Upewnij się, że przypominasz im, aby nie puszczali swojego dziecka podczas korzystania z huśtawek. Przypomnij im również, aby nie umieszczali swoich dzieci w huśtawkach, które są dla nich za małe, lub co gorsza, umieszczali je na huśtawkach w rozmiarze dla dorosłych bez możliwości wejścia z nimi!

 

  1. Zwróć uwagę na luźne części i elementy, które mogą się oderwać i zranić Twoje dzieci podczas zabawy na dżungli lub innych rodzajach sprzętu na placu zabaw.

Więcej informacji na: momom.pl