23 maja 2024

Jak się ubrać na podróż do Londynu?

Ubieranie się na nieprzewidywalną pogodę w Londynie może być nieco kłopotliwe. Są 3 główne pory roku: wiosna, lato i zima. A potem jest najbardziej popularny sezon, „deszczowy”.

 

Wiosną można spodziewać się łagodnych temperatur z nieco bardziej mokrym okresem (kwiecień-czerwiec). Latem zazwyczaj jest sucho, ale słońce znika za chmurami około godziny 17. W zimie deszcz jest częstszy i wcześnie robi się ciemno.

 

Ponieważ Londyn ma wiele obszarów o różnej pogodzie, najlepiej spakować ubrania, które można nosić w różnych temperaturach. Średnia wysoka temperatura w Londynie wynosi nieco poniżej 60 stopni Fahrenheita, podczas gdy średnia niska temperatura wynosi około 40 stopni. Ponadto, ze względu na brytyjską pogodę, będziesz chciał uniknąć noszenia jednego elementu przez więcej niż dwa dni z rzędu. Nie zapomnij spakować lekkich warstw, które można łatwo połączyć i usunąć w razie potrzeby.

 

Ogólnie rzecz biorąc, staraj się zabrać ze sobą ubrania, które można układać warstwami i które nie będą zbytnio przeszkadzać, jeśli się zniszczą. Nie zapomnij spakować płaszcza przeciwdeszczowego!

Więcej na minimish.pl