25 czerwca 2024

Jak prać białe ubrania, aby zachowały swoją biel

Pranie białych ubrań to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Część z nich uważa, że pranie białych ubrań nie jest dobrym pomysłem. Jednak są oni w błędzie. W rzeczywistości, jeśli wybierzemy odpowiedni detergent, możliwe jest pranie białych ubrań bez wpływu na jakość i zachowanie ich białości.

 

W rzeczywistości, pranie białych ubrań może wpłynąć na ich jasność, gdy nie wybierzemy odpowiedniego detergentu lub nie zrobimy jak następujące kroki:

 

  1. Przeczytaj instrukcję prania na etykiecie. Najlepiej jest prać białe ubrania w ciepłej wodzie. Im cieplejsza, tym lepiej. Woda z kranu sprawdza się w większości przypadków, ale w przypadku niektórych rzeczy, zwłaszcza tych, które mają skłonność do pillingów (np. swetry z akrylu), może być konieczne użycie wody destylowanej.

 

  1. Użyj wystarczającej ilości detergentu, ale nie za dużo. Wiele osób myli piana z czystością, więc dodają coraz więcej detergentu, gdy ich pranie przechodzi tam i z powrotem w pralce i suszarce. Więcej piany oznacza więcej pozostałości mydła na ubraniach, a to z kolei oznacza ciemniejsze biele. Zapraszamy na fashionloop.pl.

 

  1. Pierz białe z białymi lub jasne z jasnymi. Ciemna koszulka pozostawi ślad na jasnej, jeśli będzie prana razem – a to jest po prostu oczywiste.