23 maja 2024

Jak działa prostownica?

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Potrzebujesz dobrej prostownicy. Jest ona niezbędnym narzędziem do pozbycia się puszenia się włosów i dodania im blasku, ale jak to działa?

 

Prostownica lub prostownica to niezwykle wszechstronne narzędzie do stylizacji! Zanim jednak porozmawiamy o tym, jak działa, omówmy kilka podstawowych zasad. Prostownica ma metalową płytkę wykonaną z ceramiki, turmalinu lub ceramiki pokrytej tytanem, która się nagrzewa. Niektóre z nich mają regulowaną temperaturę, więc możesz wybrać pomiędzy wysokim i niskim ustawieniem ciepła. Płytki są zazwyczaj wystarczająco szerokie, aby pokryć szerokość włosów podczas jednego przejścia i zazwyczaj mają jakiś ergonomiczny uchwyt, aby ułatwić manewrowanie.

 

Płytki prostownicy wykonują całą ciężką pracę polegającą na utrzymaniu gładkich i gładkich włosów, ale odgrywają również inną rolę: zostały zaprojektowane tak, aby utrzymywać wilgoć z dala od włosów podczas ich stylizacji. Może to być szczególnie pomocne, gdy próbujesz poskromić puszenie się włosów spowodowane wilgocią, czego doświadcza wiele osób z naturalnie kręconymi włosami. Warto również pamiętać, że para wodna z suszarki może uszkodzić płytki – wyłączaj więc ustawienia temperatury, gdy jej nie używasz! Zobacz więcej: makeupio.pl