24 lipca 2024

Jak dbać o wrażliwą skórę?

Wiele osób ma wrażliwą skórę, a niewłaściwe produkty mogą ją jeszcze bardziej podrażnić. Istnieją trzy główne sposoby, aby uchronić skórę przed podrażnieniem przez poszczególne składniki, detergenty lub alergeny.

Jeśli wiesz, że masz wrażliwą skórę, najlepszym sposobem ochrony jest unikanie produktów zawierających ostre składniki. Wiele osób o wrażliwej skórze reaguje na substancje zapachowe i konserwanty. Niezależnie od tego, na które składniki reaguje Twoja skóra, szukaj produktów wykorzystujących składniki naturalne. Szukaj produktów hipoalergicznych o krótkiej liście składników.

Jeśli masz wrażliwą skórę, staraj się używać łagodnych środków myjących i mydeł, które nie zawierają substancji zapachowych, kolorów i barwników. Spróbuj użyć łagodnego szamponu dla dzieci lub innego delikatnego środka do mycia twarzy, rąk i ciała, aby zapobiec podrażnieniom. Niektóre osoby informują, że mogą używać żeli do kąpieli zamiast zwykłego żelu pod prysznic, ponieważ piana jest mniej drażniąca dla skóry.

Niektórzy ludzie uważają, że pewne tkaniny podrażniają ich wrażliwą skórę, a niektóre tkaniny są łatwiejsze do noszenia niż inne. Jeśli to możliwe, wybieraj ubrania z miękkiej bawełny lub jedwabiu zamiast szorstkiej wełny lub poliestru. Noszenie gładkich tkanin przy skórze pomaga zmniejszyć podrażnienia spowodowane przez ubrania, takie jak metki lub szwy ocierające się o skórę pod nimi. Więcej na: diysy.pl