25 czerwca 2024

Jak dbać o sztuczną trawę?

Jaki jest najlepszy sposób na utrzymanie sztucznej trawy w dobrym stanie? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów.

  1. Zawsze używaj miotły z długimi włóknami i miękkim włosiem. Nigdy nie zamiataj miotłą, która ma twarde lub plastikowe włosie. Twarde włosie może uszkodzić źdźbła trawy. Plastikowe włosie może wtopić się w źdźbła trawy i trwale je uszkodzić. Jeśli Twoja miotła ma któryś z tych rodzajów włosia, wymień ją natychmiast!
  2. Do czyszczenia sztucznej trawy należy używać wyłącznie detergentów nie zawierających ropy naftowej. Detergenty te są łatwo dostępne w każdym sklepie spożywczym lub sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Pamiętaj, aby przeczytać etykietę na detergencie przed użyciem, aby upewnić się, że jest on bezpieczny do stosowania na sztucznej trawie.
  3. Unikaj używania jakiegokolwiek mydła na swojej syntetycznej trawie! To nic nie da, a w rzeczywistości może spowodować uszkodzenie źdźbeł trawy!
  4. Jeśli chcesz usunąć plamy z trawy syntetycznej, musisz użyć specjalnego środka czyszczącego przeznaczonego specjalnie do powierzchni z trawy sztucznej. Pamiętaj, aby przestrzegać wszystkich instrukcji dołączonych do środka czyszczącego przed jego użyciem i nosić odzież ochronną, taką jak gumowe rękawice i okulary ochronne. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://slowdom.pl/ .