23 maja 2024

Jak dbać o suchą skórę?

Wiele osób ma suchą skórę w zimie, ale to nie znaczy, że musisz z nią żyć. Ale jaki jest najlepszy sposób, aby o nią zadbać? Mamy pięć wskazówek, jak pozbyć się suchej skóry w nadchodzących zimnych miesiącach.

 

  1. Używaj nawilżacza

 

Jeśli nie możesz uzyskać wystarczającej ilości wilgoci w swoim domu podczas zimowych miesięcy, to rozważ zainwestowanie w nawilżacz. Te sprawiają, że znacznie łatwiej jest utrzymać skórę wilgotną i elastyczną. Możesz nawet kupić nawilżacze, które są przeznaczone do konkretnych części ciała, takich jak twarz lub dłonie i stopy.

 

  1. Wybierz krem nawilżający z filtrem SPF

 

Wiele osób zaniedbuje swoją twarz, jeśli chodzi o nawilżanie, ale to błąd, ponieważ twarz jest jednym z obszarów najbardziej podatnych na uszkodzenia przez słońce i inne czynniki środowiskowe. Jeśli masz zamiar być na zewnątrz przez długi czas bez ochrony, a następnie odebrać krem nawilżający z SPF tak, że będziesz miał trochę dodatkowej ochrony przed elementami.

 

  1. Nawilżaj skórę zaraz po wzięciu prysznica

 

Pomoże to zamknąć wilgoć spod prysznica, dzięki czemu nie będziesz musiała się martwić o jej utratę przed snem. Jeśli to możliwe, użyj lżejszego kremu nawilżającego, gdy jesteś jeszcze mokra. Więcej na stronie: sportygirl.pl