23 maja 2024

Jak dbać o rośliny latem?

Lato to najbardziej sprzyjająca pora roku dla roślin zewnętrznych, a pogoda jest ciepła i sucha, co stanowi najlepsze środowisko dla niektórych roślin. Jednak jest to również pora roku, w której z roślinami dzieją się dziwne rzeczy. Pierwszą i najczęstszą jest to, że rośliny umierają z nieoczekiwanych powodów. Niektórzy nazywają to działaniem Boga. Co więc możemy z tym zrobić?

Ochrona roślin przed owadami

Owady są główną przyczyną śmierci roślin wewnętrznych i zewnętrznych w lecie. Jedzą one liście roślin, przez co roślina nie może wchłaniać substancji odżywczych ze światła słonecznego i nie rośnie dobrze. Insektycydy mogą pomóc w kontrolowaniu owadów, ale istnieją pewne wady stosowania insektycydów, takie jak możliwy wpływ na układ nerwowy na Ciebie (jeśli jesteś w pobliżu), możliwe szkody dla gatunków niebędących celem w Twojej okolicy, a także szkody dla środowiska. Ponadto badania wykazały, że insektycydy nie wydają się być skuteczne w zapobieganiu szkodom wyrządzanym przez owady.

Wybierz odporne rośliny

Najlepszym sposobem ochrony roślin jest posadzenie rośliny odpornej, która ma silną odporność na choroby lub szkodniki. Ale skąd można wiedzieć, czy dana roślina jest odporna? Odpowiedź leży w zdrowym rozsądku. Więcej informacji na temat roślin znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .