24 lipca 2024

Ile czasu powinien trwać trening na siłowni?

Krótka odpowiedź na pytanie jak długo powinien trwać trening jest następująca: jak najmniej czasu. Tak, to prawda, że są korzyści z dłuższych treningów, ale najważniejsze jest, aby znaleźć rutynę, która działa dla Ciebie i trzymać się go. To powiedziawszy, będziemy mówić o tym, jak długo powinien trwać trening, gdy po raz pierwszy zaczynasz, ponieważ posiadanie celu w głowie może naprawdę pomóc ci utrzymać motywację i utrzymać skupienie na zadaniu.

 

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy w życiu, najlepszym sposobem na zmierzenie swoich postępów jest wyznaczenie sobie celów. W tym przypadku, będziesz chciał ustawić cele dotyczące ogólnego reżimu fitness. Klasycznym sposobem mierzenia postępów jest liczenie dni w tygodniu, w których ćwiczysz i zwiększanie tej liczby przez kilka tygodni lub miesięcy. Na przykład, jeśli zaczniesz ćwiczyć trzy razy w tygodniu, po dwóch miesiącach zwiększysz swoją codzienną rutynę do czterech razy w tygodniu (a może nawet pięciu). Możesz również wyznaczyć cele oparte na konkretnych ćwiczeniach i spróbować zwiększyć ich intensywność lub powtórzenia w czasie.

 

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju systemu wyznaczania celów używasz, Twoja rutyna nadal nie powinna być dłuższa niż około godziny – to wystarczający czas na dobry trening.

Zobacz więcej: strongo.pl