24 kwietnia 2024

Dlaczego należy uzupełniać płyn do wycieraczek?

Jeśli kiedykolwiek miałeś smugi na przedniej szybie, wiesz, jak bardzo może to być uciążliwe. Smugi deszczu mogą przesłonić Ci widok i utrudnić prowadzenie samochodu. Wskazują one również, że poziom płynu do wycieraczek jest niski i należy go uzupełnić.

 

W zimie deszcz może zamarzać na szybach samochodu i zamieniać je w tafle lodu, przez które znacznie trudniej jest patrzeć. W takich przypadkach należy jak najszybciej uzupełnić zbiornik płynu do wycieraczek, aby zapobiec tworzeniu się niebezpiecznego lodu na przedniej szybie. Departament Transportu zaleca uzupełnianie płynu do wycieraczek przy każdym tankowaniu benzyny. Obserwowanie temperatury na zewnątrz pomoże Ci pamiętać o tym – gdy zacznie robić się zimno, napełnij zbiornik zanim o tym zapomnisz.

 

Aby upewnić się, że płyn do wycieraczek jest uzupełniony, należy spojrzeć na zbiornik na desce rozdzielczej samochodu lub sprawdzić poziom w plastikowej butelce, która jest przymocowana do wewnętrznej strony panelu drzwi samochodu za pomocą łatwego do znalezienia rzepa. Jeśli potrzebujesz więcej płynu, poszukaj go w lokalnym sklepie z częściami samochodowymi lub na stacji paliw. Upewnij się, że jest on kompatybilny z Twoim samochodem – niektóre pojazdy wymagają specjalnych płynów.

Więcej na: beautyride.pl