23 maja 2024

Budowa strony internetowej

Budowa strony internetowej jest dosyć złożona, ponieważ w jej skład wchodzi wiele istotnych elementów, które pełnią na niej różne funkcje. Obecnie w Internecie istnieje ogromna ilość portali, z czego każdy jest inny pod względem treści jak i wyglądu. Mają one jednak pewne cechy wspólne, które omówimy w tym artykule. Jak wygląda budowa strony internetowej i co jest w niej najbardziej istotne?

Zawartość

Cała zawartość, jaką znajdujemy w poszczególnych zakładkach, opisy produktów, recenzje, ważne informacje i wiele innych tekstów to coś, bez czego nie obejdzie się strona internetowa. Za pomocą nagłówka spajamy to wszystko w całość i w krótkiej frazie informujemy gościa, czego może się spodziewać podczas przeglądania.

Treść o firmie

Opisując, czym firma się zajmuje oraz jaki zespół ją tworzy, pozwalamy użytkownikowi się poznać. Dzięki temu nie jesteśmy anonimowi, tylko pokazujemy, że traktujemy działalność na serio. Ważne jest tu zarówno opisanie, w czym się specjalizujemy, jak i zawarcie wszelkich danych kontaktowych, które mogą pomóc nas znaleźć. Przydatne jest też umieszczenie formularza kontaktowego, aby wysłanie wiadomości było dla użytkownika łatwiejsze. Poświęcenie miejsca opisowi doświadczenia i portfolio także jest istotne.

Wyszukiwarka

Pole do wyszukiwania interesujących użytkownika treści może być pomocne, jeśli strona jest obszerna. Często znajduje to zastosowanie na stronach internetowych sklepów, jak i portali informacyjnych.

FAQ oraz treść generowana przez użytkowników

FAQ, czyli Frequently Asked Questions to miejsce, gdzie możemy umieścić odpowiedzi na pytania, jakie najczęściej zadają ludzie zainteresowani naszą marką. Pozwoli to na uniknięcie bałaganu na skrzynce pocztowej i odpowiadania kilka razy na podobną wiadomość. Treść generowana przez użytkowników to z kolei pole, gdzie odwiedzający naszą stronę mogą na przykład wyrazić własną opinię lub ocenić produkt.