23 maja 2024

Botki na koturnie – świetna alternatywa dla szpilek

Botki na koturnie stanowią zamiennik idealny dla obuwia na obcasie wysokim. Dodają nam skutecznie kilka centymetrów wzrostu, wysmuklają optycznie łydki oraz także podnoszą pośladki. Najważniejsze jest jednak to, że zapewniają dużo lepszą stabilizacją. Są na pewno znacznie wygodniejsze od słupków czy też od szpilek. Dla kogo najlepsze będą botki na koturnie?

Dla kogo najlepsze są koturny?

Botki na koturnie zapewniają podwyższenie w zasadzie dla całej długości stopy. W przeciwieństwie do obcasa czy też do szpilek, ciężar ciała rozłożony jest w sposób bardziej równomiernie. Dzięki temu właśnie chłodzenie w butach na koturnie jest znacznie bardziej wygodne. Jednak taka gruba podeszwa ma minus podstawowy. Chodzi o nic innego jak o obciążenie optyczne dolnych partii naszej sylwetki.

Z tego właśnie powodu buty na koturnie są butami najlepszymi dla osób, które mogą się pochwalić długimi oraz szczupłymi nogami. Im takie podwyższenie na pewno nie zrobi kompletnie żadnej krzywdy. Jest to także rozwiązanie dla kobiet, które mają bardzo chude nogi. Koturny łatwo je poszerzą oraz także wyrównają proporcje.

Okazuje się, że poszerzenie optyczne można wykorzystać także na swoją korzyść. Buty na koturnach są istnym wybawieniem dla kobiet, które mają spory biust oraz szerokie ramiona. Obciążenie optyczne dolnych części ciała sprawi, że sylwetka wyglądać będzie bardzo profesjonalnie. Jest to także obuwie dla osób, które mają jedynie masywne uda. Koturny pomogą nam w wyrównaniu proporcji.

Jednak botki na koturnie nie są dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które są właścicielkami szerokim łydek. Koturny również będą wyglądać nieestetycznie u kobiet, które mają krótkie nogi. Niestety takie buty jeszcze mocniej obniżą naszą sylwetkę, która sprawiać będzie wrażenie bardzo ciężkiej.

Zatem jeśli wiemy jak nosić koturny, to nie zrobimy sobie żadnej krzywdy. Musimy jednak znać podstawowe zasady. Na pewno nie jest to zbyt trudne do zrozumienia. Poradzimy sobie z tym bez najmniejszego problemu. https://www.twojeobuwie.pl/